Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Брнабић: Влада ће чувати „леђа” Вучићу у дијалогу

Брнабић: Влада ће чувати „леђа” Вучићу у дијалогу
Ана Брнабић (Фото Танјуг)

СОФИЈА - Премијерка Ана Брнабић је изјавила у Софији да је дијалог Београда и Приштине потпуно транспарентан и да је Влада Србије један тим са председником Србије Александром Вучићем коме ће „чувати леђа” у том дијалогу.

Брнабић је, на коментар и питање новинара да је косовска влада проследила извештај о дијалогу са Београдом косовској скупштини и да ли Влада Србије планира да састави такав извештај, рекла да није видела потребу да прави било какав извештај.

Брнабић је рекла да ће скупштина у потпуности бити укључена и информисана о свим важним догађајима и одлукама које треба да се донесу.

„Наш дијалог је у потпуности транспарентан, нисам видела било какву потребу да правим посебан извештај. Ја сам рекла, ми смо један тим са председником Републике и ја сам стално разговарам са њим о нашем дијалогу. Ми ћемо њему чувати леђа у овом дијалогу, бићемо увек уз њега, јер води храбру иницијативу, пре свега одговорну, јер је показао храброст да не остављамо замрзнут конфликт генерацијама иза нас”, рекла је Брнабић.

Да ли ћемо успети у томе, како каже, зависи од много фактора, али је важно да имамо политичко вођство које жели да решава проблеме.

На питање о односима са Бугарском, Брнабић је рекла су они јако добри и да две земље имају велики број заједничких пројеката.

„И председник Србије и ја имамо одличан однос с премијером Бугарске Бојком Борисовим. Ми смо имали пре само неколико недеља и посету председника Румена Радева Србији, тако да смо стварно задовољни”, рекла је Брнабић.

Рекла је да имамо много заједничких пројеката и да је у свом обраћању данас током самита рекла да су пројекти које имамо у оквиру иницијативе 16+1 пројекти који нису вазни само за Србију, пошто спајају регион.

„У том смислу са Бугарском имамо и завршетак источног крака Коридора 10 ка Бугарској, имамо железничку инфраструктуру и пругу Ниш Димитровград, имамо гасну интерконекцију Ниш - Димитровград, имамо пуно заједничких пројеката и добру сарадњу.  (Танјуг)

Коментари5
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Aleksandar Mihailović
Kao prvo, ne bih nikome koga preporučujete okrenuo leđa, a kao drugo, uopšte nije u pitanju namera da se narednim generacijama ne ostavi konflikt, on je postojao i u vreme YU i lepo se živelo, već je u pitanju izvršenje naređenja sa Zapada. Davati bilo koliki doprinos stvaranju nezavisne mafijaškoklanovskoterorističko organizovane kvazi državne tvorevine, koja je već vodeća u organizovanom kriminalu u Evropi i u distribuciji narkotika, je neviđeni zločin nad sopstvenom državom i svim njenim građanima. Nezavisna terorističkozločinačka "država" bi nesmetano stvorila gangstersku vojsku i niko je ne bi zaustavio u daljem širenju teritorije. To bi značilo i zatiranje srpske duhovnosti i nacionalne samobitnosti, a mafija bi bila nagrađena sa još 500.000 milijardi evra prirodnih resursa. Vlast koja to ne shvata ne zaslužuje više ni dan opstanka na čelu države. Pristanak na komadanje države je prihvatanje njenog daljeg nezaustavljivog razbijanja. Koliko to i koliko debelim obrazima vredi?
ana
Vlada stoji uz predsednika i podrzava sve njegove odluke.
Boba
Vlada i Vučić su složni i rade kao najbolji timski igrači.
LIDIJA
Sasvim logicna podrska vlade Aleksandru Vucic, jer se on bori za interese Srbije iako ima velike pritiske. Samo jedinstveni siguran sam da cemo uspeti da uspesno privedemo dijalog kada je u pitanje KiM.
Борис, Свилајнац
" Премијерка Ана Брнабић је изјавила у Софији да је дијалог Београда и Приштине потпуно транспарентан..." Зашто онда не објавите 10% потписаног, нећу рећи договореног, јер ако председник изјављује да Приштина ништа од "договореног" није испунила, то није договор, већ предаја, обмана, бесмислица... Влада чува леђа председнику, председник Влади, а ко чува народ на КиМ? Пре пар дана у свом месту видим пар шлепера са KS таблицама, превозници Албанци, и истовремено у себи осетим тугу, разочарање, немоћ, бес... Питам се, да ли је то окретање ка будућности о којој нам причају свакодневно? Да ли смо се помирили са тиме да нам је део земље отет, да ли смо аминовали све злочине које су нам починили ти исти који сад слободно парадирају Србијом, понижавајући нас и на тај начин? То нам реците гђо Премијерка, а не ко коме чува леђа.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.