По Мирковићевим нотама до жељеног циља
Склапајући мозаик, не само за двомеч са данским Нордсјеландом, већ и за предстојећу сезону која се полако захуктава, Партизан је изненада наишао на не мали задатак. ,,Црно – бели” од којих се увек очекују најбољи резултати, пред собом су имали две могућности: да наставе започети посао са Мирославом Ђукићем, са мандатом до краја јуна идуће године, и са човеком који је без обзира на повике, направио добар резултат са екипом. И други, да се под хитно ангажује тренер, који је део Партизановог система скоро три деценије, и који има посебну харизму међу навијачима. Јер, Зоран Мирковић је неко ко снагом ауторитета, енергијом и наравно знањем које је стекао и као фудбалер и као тренер, има моћ да покрене за многе успавани и до тада безидејни Партизан. Овакав оштар рез, подразумевао је и одговорност највише класе. На путу ка жељеном циљу, пласману у последње коло квалификација и могућем предстојећем двомечу са турским Бешикташом, где ће се по свему судећи одлучивати судбина два тима, о одласку у групну фазу Лиге Европе, наш тим је у Данској успешно пребродио први корак победивши са 2:1.
Сви се слажу у оцени да је Зоран Мирковић, који је пре само неколико дана на клупи заменио Мирослава Ђукића, на зналачки начин за само неколико дана направио јасне контуре своје екипе, где се тачно зна одговорност сваког појединца. То у суштини и јесте најважнија ствар у колективном спорту као што је фудбал, да на крају свако сноси санкције за слабе резултате или да је на ловорикама после победа. Партизан је овим тријумфом показао да неће, како што су можда многи после два неочекивана резултата у домаћем шампионату помислили, дићи руке од својих зацртаних амбиција. Не само да неће, него се од Мирковића и Петрића, очекује да се на фудбалском пољу боре као што су то некада чинили у дресу вољеног клуба.
Можда ће многе изненадити Мирковићево фудбалско тумачење након тријумфа над Нордсјеландом, да посао није завршен. То, ко боље познаје Зорана Мирковића, није обична фраза, јер очигледно постоје ваљани разлози, зашто тренер Партизана о данском тиму често говори у суперлативу.
– Данас, у савременом фудбалу, где се све зна, и где свако свакога може да победи, ни једна екипа са сигурношћу не може да каже да је после деведесет минута одигране игре завршила посао. Без обзира на нашу победу, реванш ће бити много интересантнији него што многи мисле. У четвртак смо могли да се уверимо у снагу једног младог и полетног тима, који ће у Београду свакако тражити своју шансу. Наша задатак је да са пуно озбиљности и пуно концентрације дочекамо важну утакмицу, рекао је нови стратег ,,црно – белих.”
Посебна ,,посластица” за Нордсјеланд сервирана је у ,,минут до дванаест.” Мало ко је могао да претпостави, па и сам Горан Закарић, да ће имати овакав деби у дресу Партизана, и то баш на највећој фудбалској сцени. Спортска а посебно фудбалска јавност у Србији чула је за Закарића оног часа када је овај фудбалер изразио жељу да по сваку цену пређе у Партизан, иако је носио дрес сарајевског Железничара, где је био под санкцијама клуба близу два месеца. Закарић је признао да је почаствован што је био део значајне Партизанове победе у Европи, уз обећање да навијачи од њега тек треба да очекују још боље партије.
– Чињеница је да смо у Фаруму остварили добар резултат пред реванш у Београду. Сигурно да сам задовољан својим наступом, али сам исто тако свестан да мој учинак не би био тако добар да нисам имао подршку екипе. Очекујем да у реваншу имамо још значајнију подршку са трибина, истиче јунак двобоја из Данске.
Прво појачање ове сезоне у ,,црно – белом” дресу Немања Николић, полако се враћа у жељени ритам након неугодне повреде са почетка првенства.
– Честитам екипи и саиграчима на обављеном послу у Данској. Очекујем да уз ову залиху, на прави начин капитаулизујемо пласман у четврто коло, иако смо свесни да Данци имају младу и полетну екипу. Нови тренер донео је енергију у нашу екипу. Знамо добро да утакмица још није завршена, јер нас у Београду очекује тежак задатак, наглашава Николић.
Одбрана, а посебно штопери Марковић и Валијенте, прексиноћ су деловали доста убедљиво. Општи је утисак да ће одбрана као и до сада успешно извршавати своје задатке.
– Знали смо пре утакмице да нас не очекује лак посао, јер Нордсјеланд има добру екипу, која жели да се надиграва и екипу која зна да игра фудбал. Свесни смо да увек може бити боље. Али, овај резултат је добар. Са Валијентеом делујемо добро, и зато сматрам да ћемо из утакмице у утакмицу, функционисати све боље и боље, рекао је млади штопер Светозар Марковић.
На крају, креатор важне победе у Европи, тренер Мирковић, нема времена за славље. Већ сутра пред ,,црно – белима” је важан задатак дуел са Земуном а после ће све мисли нашег вицешампиона бити усмерене ка реваншу са данским тимом. Ако све буде у реду, Партизанов поглед од идућег четвртка могао би бити фокусиран ка Истанбулу, и очекиваном двомечу са Бешикташом, мада ће у Линцу екипа ЛАСК-а покушати да направи сензацију.
Јанковић: Тренеров потпис и печат
Многи су и пре овог дуела са Нордсјеландом знали да је Марко Јанковић, фудбалер високе класе. После прошлогодишње сјајне сезоне, уследио је несхватљив пад у игри црногорског репрезентативца. Многи су помислили да је у сукобу са Мирославом Ђукићем. Код новог тренера почео је на сјајан начин.
– Са бившим тренером сам имао одличан однос. Захваљујем се Ђукићу на свему што је до сада урадио за Партизан. Новог тренера познајем скоро пуне три године. Драго ми је што је преузео Партизан, очекујем да сви заједно направимо једну нову причу у Хумској. На прави начин дао је и потопис и печат важној победи у Европи, рекао је Јанковић. Тренер ми је дао стриктне тактичке задатке, који свакако морају да се испоштују. Такође добио сам и пуну слободу у игри и наравно одговорност.
Милетић: Честитам Закарићу на постигнутом поготку
Партизанов леви бек Немања Г. Милетић имао је велику помоћ током утакмице од новог саиграча. Добру партију донекле је покварио у финишу утакмице када је практично додао лопту Расмусену, после којег је савладан Стојковић.
– Честитам Горану Закарићу на сјајној игри, једноставно, донео је свежину нашој екипи. Мислим да смо заслужено победили, мада, реванш ће такође бити интересантан, закључио је Милетић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


