„Кармина Бурана” за „Ноћ музике”
Симфонијски оркестар и Хор РТС-а, под диригентском управом маестра Бојана Суђића, извео је на Стадиону „Ташмајдан” сценску кантату „Кармина Бурана” немачког композитора Карла Орфа, у оквиру манифестације „Ноћ музике”.
Од свих дела класичне музике, како се потврдило и синоћ, ово најбоље комуницира са публиком. Настала из заборављене збирке рукописа, „Кармина Бурана” инспирисана је стиховима средњовековних певача, студената, филозофа о њиховој свакодневици – љубави, религији и односу према природи.
Слике тог времена, једноставност и животни ритам учинили су је занимљивом свим узрастима, љубитељима опере и поп музике широм света.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


