Вучић: Кинески партнер за РТБ Бор – изузетан резултат
НОВИ САД – Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да је проналажење стратешког партнера за РТБ Бор изузетан резултат, да је тај резултат постигнут у првом покушају, док су „неки четири пута покушавали да продају РТБ Бор” и у томе нису успели, јер је све лоше функционисало и у том предузећу и у држави када су је они водили.
Вучић је, одговарајући на питања новинара, а у вези неких критика на рачун јучерашње одлуке о стратешком партнеру за РТБ Бор, кинеском гиганту „Зијину” рекао прво да је веома срећан због грађана и тог града и Мајданпека, Зајечара, Кладова, Бољевца...и честитао грађанима на величанственој инвестицији.
Упитао је и како неко може уопште и шта може да критикује, уз подсећање да су „ти који критикују” четири пута покушавали да продају рударски басен, а да се нико није јављао, јер је стање било лоше и држава лоше функционисала.
„Ми једном, и направили изузетан резултат” рекао је Вучић.
Према његовим речима, Кинези су најмоћнији и контролишу увелико светско тржиште бакра, а вест о стратешком партнеру је велика ствар за читав исток Србије.
Каже и да се нада да ће то зауставити одлазак живља из тих крајева па чак и повратак оних који су раније отишли.
Нагласио је и да је то толико дивна вест да се и не осврће на глупости оних који су поред осталог хтели и да укидају рудник бакра. (Танјуг)
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


