САД припремају „акције” против Венецуеле
ВАШИНГТОН - Сједињене државе припремају „низ акција” за наредне дане, како би појачале притисак на владу Венецуеле, изјавио је амерички државни секретар Мајк Помпео за Фокс њуз.
„Видећете у наредним данима низ акција које настављају да појачавају степен притиска против венецуеланског водства, које ради директно против најбољег интереса венецуеланског народа”, рекао је Помпео.
„Остајемо одлучни да обезбедимо да венецуелански народ добије право на глас”, додао је он, јавља „Глас Америке”, преноси Танјуг.
Он није пружио више детаља о природи планираних акција.
Венецуеланско министарство информисања није одмах одговорило на затражени коментар.
Трампова администрација постојано појачава санкције против званичника у левичарској влади председника Николаса Мадура, оптужујући је да гуши демократију затварајући опозиционе лидере.
Помпеово упозорење стиже пред годишњу седницу Генералне скупштине Уједињених нација у Њујорку наредне недеље, којој ће присуствовати шефови држава широм света, наводи „Глас Америке”.
Мадуро није присустовао тим састанцима од 2015. а ове недеље је рекао да можда поново неће присуствовати скупу због забринутости за сопствену безбедност.
У августу, два дрона експлодирала су током скупа у Какасу на коме је говорио Мадуро, ранивши седам војника, што је довело до хапшења десетина осумњичених, укључујући и неколико војних званичника. Мадуро је догађај описао као атентант.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


