„Врат од стакла” у ЈДП-у
Најновију драму Биљане Србљановић „Врат од стакла” редитељ Јагош Марковић управо је поставио у Југословенском драмском позоришту. Премијера је вечерас у 20 сати на сцени „Љуба Тадић”. Марковић је потписао и сценографију и избор музике, костимограф је Бојана Никитовић, за сценски говор је задужена Љиљана Мркић Поповић, а Дејан Драганов за дизајн светла. „Врат од стакла” је шести комад Биљане Србљановић који се поставља у ЈДП-у, а седма представа Јагоша Марковића у том театру.
У фокусу драме „Врат од стакла” је београдска породица, у којој, како то често бива, под једним кровом живе три генерације и свака носи наслеђе своје младости. Бака је шездесетосмаш, ћерке су из деведесетих, а унука је представник ове данашње деце која не верују у оно у шта смо ми веровали и у шта су веровали наши родитељи”, каже Јагош Марковић, уз напомену да је случајно 5. октобар изабран за премијеру, иако је тај датум инспиративан. После 17 година у позориште се, овим комадом, враћа глумица Весна Тривалић која тумачи лик Светлане. Јунаке Биљане Србљановић тумаче и Јелисавета Сека Саблић, Анита Манчић, Драган Мићановић, Ирфан Менсур, Марко Јанкетић, Слободан Тешић, Милица Гојковић, Милош Самолов, Бојан Лазаров и Ана Чарман.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


