Рашковић Ивић: Приштини дати висок степен аутономије
Потпредседница Народне странке Санда Рашковић Ивић изјавила је јуче да би са косовским Албанцима требало наставити разговоре, али да „црвене линије” морају бити Устав Србије и Резолуција 1244 Савета безбедности УН, јер је Косово и Метохија део државне територије Србије, преноси Бета. По њеним речима, Косово и Метохија је „саставни и неотуђиви део државне територије Србије, а Албанцима би требало дати веома висок степен аутономије”.
Подели ову вест
Коментари38
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Раде Ковачевић
Milivoje Radаković@Тврдите да се Велика Британија добровољно повукла из Сједињених Држава, које су у XVIII веку, њих 13, биле њене колоније,или да се Велика Британија тукла са некаквим америчким насртљивцима!?Тврдите да Авганистан 1919. г. није водио нарноослободилачки рат против Велике Британије,него да је насртао на британске територије у Авганистану!? Сматрате да народ Египта није роптао под Енглеском још од изградње Суецког канала (1869.) и тврдите да није дизао устанке против Енглеске политичке контроле и економске доминације, него да се Енглеска разрачунавла са насрљивцима из Отаџбинске партије Египта!? Тврдите да је Индија била легитимни енглески посед који је добровољно враћен Индији, иако се Свеиндијски национални конгрес годинама (до 1947.) супротстављао британским властима, а његови „ насртљиви“ лидери хапшени и прогањани.Тврдите да је далеко од свог Острва, колонијална Британија водила рат са „аргентинским насртљивцима“ за превласт над суседним Малвинским острвима!?
Одговори
|
Препоручујем
12
Раде Ковачевић
Muradin Rebronja @Сандина идеја је стара, тачно, али то само значи да је њена идеја историјски кохерента и заснована на позитивном домаћем и међународном праву, јер држава Србија не може да има афирмативне идеје о отимању и окупацији своје јужне покрајине. Која би то европска или нека друга светска држава беневолентно гледала на отимање своје територије? Ако је рационално очекивати од Србије да се заувек помири са отимањем Космета, како то да није рационално да се и Британија, Француска или Сједињене Државе помире са тежњом неких њихових колонија на Пацифику и Атлантику за независношћу и осамостаљењем? Напротив, оне одмах „нерационално“ шаљу своју армаду у те бунтовне регионе, удаљене и по 20 000 километара од њихове куће, и заводе ред показујући им које ко и ко је шта у региону и у целом свету !?Тако долазимо до тога да ви, као и многи други, кличете манифестације голе силе, модерној освајачкој армади, идентификујете се са њом и навијате у складу са сопственим националним интересима.
Одговори
|
Препоручујем
16
Миливоје Радаковић
Подразумева се, Немањићу, да људи који дискутују на Политици владају српским језиком. Ако су Вам "попара", "таз и бајат" непознати, а "окачити о реп" стран, онда Вам српски није матерњи.
Препоручујем
4
Миливоје Радаковић
Британија се, Ковачевићу, добровољно одрекла 99% своје територије, а војску није слала на побуњене поданике круне, него на стране насртљивце.
Препоручујем
4
Decak
Ima li Sanda neki predlog za Crnu Goru da se vrati u SRJ ?
Одговори
|
Препоручујем
4
Slavko Mirkovic
Ono sto su imali u SFRJ/Srbiji, nemaju ni sada, niti ce ikada vise imati.
Propustili su istorijsku priliku, ziveli su zivot kakav se samo zamisliti moze.
Za njih od sada pa na dalje, moze biti samo gore.
Zivi bili pa videli.
Одговори
|
Препоручујем
6
Раде ковачевић
Miralem@Оно што Санда нуди Албанцима то је трајни мир и просперитет у оквиру трезвених политичких решења која дугорочно гледано једина имају шансу на историјски успех. Санда им не нуди никакву лажну трговину суверенитетом,коју им нуде други који их свремена на време, подигнутим прстом, подсете ко је ко и ко је шта на Космету, као што то по навици ради амерички амбасадор на Космету!А оно што Албанци сада стварно имају на Космету подсећа на лошу робу,која пошто не може да се потроши код куће нуди се за трампму,по принципу: ми вама стварни суверенитет над Косовом,ви нама сурогат независности Косова,па ко има интерес нек изволи.Сједињене Државе имају интерес за ту чудну робу, а заправо за „тржиште“, јер су нашле да им оно отвара капију ка неким много важнијим и удаљенијим тржиштима. Показаће се да државу не може да створи одметнута група терориста и хазардера отимањем територије, те да је таква творевина само привремени протекторат једне велесиле заснован само на њеној себичној рачуници.
Одговори
|
Препоручујем
18
ПРИКАЖИ ЈОШ
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


