Крцате тезге на Каленићу
Да је крајње време за зимницу потврдила је гужва на Каленић пијаци. Овде је приређен јесењи музичко-гастрономски фестивал „Београдски ноћни маркет”. Домаћице су напуниле тегле и флаше, па изнеле на тезгу. Муштерије су радознало меркале, пазариле, распитивале се за рецепт и наравно пробале разне слане и слатке ђаконије. Штрудли, крофни, пегланих кобасица, сирева, чварака, шунке… свега је било, на радост гурмана.

Воћне сирупе, ликере, вина, ракије, џемове и природне еликсире спремају супружници Јелена и Божидар Пековић из Барајева. Поред њих шансу да се представе са домаћим производима добило је још око 150 излагача, међу њима уметници који креирају декоративне предмете за уређење дома, накит, ташне… За музички програм били су задужени ди-џејеви Милош Старчевић и Бркати. Организатори манифестације су ЈКП „Градске пијаце” и „Redesign” д.о.о. уз подршку града.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


