Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
Партизан на раскршћу

Професоре, мало тише...

Победа у Купу над Земуном не може да прекрије многобројне бриге које прате клуб из Хумске
Професоре, мало тише...
Држе се заједно и када је добро и када је лоше: фудбалери после победе у Земуну (Фото И. Милутиновић)

У ово наше доба стицај историјских околности довео је до јачања не фудбалских вредности, а све мање говори се о лепоти спорта, фудбала, витештва. Једна ласта не чини пролеће, нити од једне победе може да се каже да је Партизан превазишао кризу. Добро би било да професор Владимир Вулетић, иначе потпредседник клуба, смири узавреле страсти, и да се мање бави љутим ривалом, а да вишак енергије усмери на другу страну, ка стварању бољег амбијента у вољеном клубу. Заправо, Вулетићев „ фудбаски рат” са комшијама са друге стране Топчидерског брда траје и још дуго ће трајати, без икакве назнаке да ће на тај дуготрајући проблем између два клуба икада бити стављена тачка. Трајаће све док му неко из врха клуба не каже да је доста. За разлику од професора, председник клуб Вучелић и генерални директор Вазура, покушавају на сваком кораку да реше горућа питања, од којих зависи судбина клуба. Такође, њих двојица су у коректним односима са комшијама. То и јесте добар пример, који би професор требало да прати. Суштина спорта је не потцењуј друге да се то теби не би вратило, а професор лоше резултате Звезде на евро сцени користи за личну промоцију, подсмевајући се на најпростији могући начин. Зато, професоре, гледајте у своје фудбалско двориште...

Нека се многи у Партизановој фудбалској влади запитају да ли уопште заслужују такав респект какав тренутно имају, а то је да седе у фотељи једног од наших најтрофејнијег клуба. Чиме су то заслужили? Или су можда на том месту захваљујући неким другим вредностима.

И док је све очигледније да Партизан под хитно мора нешто да уради по питању стабилизовања финасијске ситуације, на другој страни могао би да се отвори озбиљан фронт, оних људи  који данас са овим руководством не деле исте моралне или било које друге вредности. Све се гласније говри да би до краја године многе ствари могле да буду јасније. Јер, многи не желе да виде свој клуб на коленима...

Победа у Купу над Земуном извојевана је часно и поштено. Мирковићеви изабраници су учинили све да се из Горње Вароши врате уздигнута чела, а Владимир Стојковић је још једном показао колико значи за екипу. Већ у суботу вицешампион ће се наћи на још тежем искушењу јер му у госте долази крушевачки Напредак. Биће то добра прилика да се види да ли је победа над Земуном дефинитивно извула клуб из кризе, или не.

„Отимање” играча међу клубовима постала је уобичајена пракса не само код нас. Недавно је Партизан потписао уговор са групом талентованих дечака, али не и са суперталентованим Мартином Новаковићем (2001). Како сазнајемо, овај одлични везни фудбалер би већ ове зиме могао да пређе у редове Црвене звезде, која не крије жељу да га што пре ангажује!

Колико такав таленат, који је у Партизану већ неколико година кошта клуб? Вероватно много мање него неки фудбалски пензионер, који се и даље „шлепа” за месечну плату од сто хиљада динара. Па када се та плата помножи на четири године, онда неко ко без проблема диже два прста, и не зна шта би од вишка слободног времена, изгледа да више ,,вреди” него талентовани дечаци попут Мартина Новаковића!

Е у том грму лежи Партизанов проблем...

АКО СТЕ ПРОПУСТИЛИ

Партизан преко Земуна у четвртфинале Купа

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

evroskeptik
Profesor ne treba da bude tisi, nego glasniji, Ali da otvoreno kaze gde je problem. A problem je u otvoenom favorizovanju Zvezde i fudbalskoj mafiji koju cine celnici fudbalskog saveza, zvedina uprava i menadzeri. Nelogicno je da jedan klub bude toliko nadmocan u nacionalnom prvenstvu da od 14 utakmica ima svih 14 pobeda. To ne postoji ni u jednoj ligi u Evropi sem kod nas. Partizan je ove polusezone ostecen za 4 boda, a Zvezdi su sudije poklonile 7 bodova, tako sto im sviraju nepostojeci penal kad god imaju problem da daju gol protivniku. Da je sudjenje bilo posteno Partizan I Zvezda bi bili na istom broju bodova, sto je realno njihom kvalitetu. Problem je sto se najveci politicki autoritet direktno mesa u sport favorizujuci Zvezdu. Cinjenice govore da su uspesi Zvezde u svim sportovima poceli od 2014 godine, od dolaska Vucica na vlast. To bi bilo nemoguce da se politika direktno ne mesa u sport. Uostalom i Vujosevic je skinut sa mesta trenera Partizana jer je otvoreno pricaj o tome.
Momčilo Stojanović
Neobrazovani i primitivni ljudi,još i navijački ostrašćeni,mogu da se oglašavaju slobodno i bez argumanata.Međutim univerzitetski profesor ne sme da se spušta na njihov nivo.On treba da se bavi Partizanom i da analizira.,ali unutar kluba,šta to znači kada se na podrugljiv način obraća trener Napretka da Partizan ima "zanimljiv koncept".Ovo je zadatak za celu upravu,ne da se oglašavaju saopštenjem,već da u četiri zida porazgovaraju,šta se to krije pod "zanimljivim konceptom",koji meni kao navijaču,je ruganje Partizanu i načinu na koji igra,iskusan ja Kosanović i nije ovo rekao bez osnova i za mene ,bez jasne pozadine.Decu iz omladinske škole,rasipaju po svetu,a onda na terenu vidimo očaj i beznađe,gde su pobede vest,a bezidejna,jalova i katastrofalna igra standardan izveštaj.Profesore Vi ste,jednako nastavnik i navijačima drugačijeg opredeljenja,pa nemojte unositi još veći razdor među i ovako do krajnjih granica napetih i tragičnih podela.
Borko ivic
Daleko smo mi od onoga sto se kaze "sportska kultura " kao recimo na zapadu ,odlican tekst i nadam se da ce pomoci da nedolicni komentari celnika klubova budu barem u sporskom duhu .ocigledno je da je Zvezda u ovom trnutku bolja kao sto je i Partizan zadnjih godina bio dominantan u domacem prvenstvu .i koliko se secamo I tada su bili razni komentari sa Zvezdine strane ali ne kao komentari prof .Vuletica. I kako glasi naslov uvazenog novinara profesore MALO... SMIRITE STRASTI

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.