Petak, 26.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Partizan na raskršću

Profesore, malo tiše...

Pobeda u Kupu nad Zemunom ne može da prekrije mnogobrojne brige koje prate klub iz Humske
Profesore, malo tiše...
Држе се заједно и када је добро и када је лоше: фудбалери после победе у Земуну (Фото И. Милутиновић)

U ovo naše doba sticaj istorijskih okolnosti doveo je do jačanja ne fudbalskih vrednosti, a sve manje govori se o lepoti sporta, fudbala, viteštva. Jedna lasta ne čini proleće, niti od jedne pobede može da se kaže da je Partizan prevazišao krizu. Dobro bi bilo da profesor Vladimir Vuletić, inače potpredsednik kluba, smiri uzavrele strasti, i da se manje bavi ljutim rivalom, a da višak energije usmeri na drugu stranu, ka stvaranju boljeg ambijenta u voljenom klubu. Zapravo, Vuletićev „ fudbaski rat” sa komšijama sa druge strane Topčiderskog brda traje i još dugo će trajati, bez ikakve naznake da će na taj dugotrajući problem između dva kluba ikada biti stavljena tačka. Trajaće sve dok mu neko iz vrha kluba ne kaže da je dosta. Za razliku od profesora, predsednik klub Vučelić i generalni direktor Vazura, pokušavaju na svakom koraku da reše goruća pitanja, od kojih zavisi sudbina kluba. Takođe, njih dvojica su u korektnim odnosima sa komšijama. To i jeste dobar primer, koji bi profesor trebalo da prati. Suština sporta je ne potcenjuj druge da se to tebi ne bi vratilo, a profesor loše rezultate Zvezde na evro sceni koristi za ličnu promociju, podsmevajući se na najprostiji mogući način. Zato, profesore, gledajte u svoje fudbalsko dvorište...

Neka se mnogi u Partizanovoj fudbalskoj vladi zapitaju da li uopšte zaslužuju takav respekt kakav trenutno imaju, a to je da sede u fotelji jednog od naših najtrofejnijeg kluba. Čime su to zaslužili? Ili su možda na tom mestu zahvaljujući nekim drugim vrednostima.

I dok je sve očiglednije da Partizan pod hitno mora nešto da uradi po pitanju stabilizovanja finasijske situacije, na drugoj strani mogao bi da se otvori ozbiljan front, onih ljudi  koji danas sa ovim rukovodstvom ne dele iste moralne ili bilo koje druge vrednosti. Sve se glasnije govri da bi do kraja godine mnoge stvari mogle da budu jasnije. Jer, mnogi ne žele da vide svoj klub na kolenima...

Pobeda u Kupu nad Zemunom izvojevana je časno i pošteno. Mirkovićevi izabranici su učinili sve da se iz Gornje Varoši vrate uzdignuta čela, a Vladimir Stojković je još jednom pokazao koliko znači za ekipu. Već u subotu vicešampion će se naći na još težem iskušenju jer mu u goste dolazi kruševački Napredak. Biće to dobra prilika da se vidi da li je pobeda nad Zemunom definitivno izvula klub iz krize, ili ne.

„Otimanje” igrača među klubovima postala je uobičajena praksa ne samo kod nas. Nedavno je Partizan potpisao ugovor sa grupom talentovanih dečaka, ali ne i sa supertalentovanim Martinom Novakovićem (2001). Kako saznajemo, ovaj odlični vezni fudbaler bi već ove zime mogao da pređe u redove Crvene zvezde, koja ne krije želju da ga što pre angažuje!

Koliko takav talenat, koji je u Partizanu već nekoliko godina košta klub? Verovatno mnogo manje nego neki fudbalski penzioner, koji se i dalje „šlepa” za mesečnu platu od sto hiljada dinara. Pa kada se ta plata pomnoži na četiri godine, onda neko ko bez problema diže dva prsta, i ne zna šta bi od viška slobodnog vremena, izgleda da više ,,vredi” nego talentovani dečaci poput Martina Novakovića!

E u tom grmu leži Partizanov problem...

AKO STE PROPUSTILI

Partizan preko Zemuna u četvrtfinale Kupa

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

evroskeptik
Profesor ne treba da bude tisi, nego glasniji, Ali da otvoreno kaze gde je problem. A problem je u otvoenom favorizovanju Zvezde i fudbalskoj mafiji koju cine celnici fudbalskog saveza, zvedina uprava i menadzeri. Nelogicno je da jedan klub bude toliko nadmocan u nacionalnom prvenstvu da od 14 utakmica ima svih 14 pobeda. To ne postoji ni u jednoj ligi u Evropi sem kod nas. Partizan je ove polusezone ostecen za 4 boda, a Zvezdi su sudije poklonile 7 bodova, tako sto im sviraju nepostojeci penal kad god imaju problem da daju gol protivniku. Da je sudjenje bilo posteno Partizan I Zvezda bi bili na istom broju bodova, sto je realno njihom kvalitetu. Problem je sto se najveci politicki autoritet direktno mesa u sport favorizujuci Zvezdu. Cinjenice govore da su uspesi Zvezde u svim sportovima poceli od 2014 godine, od dolaska Vucica na vlast. To bi bilo nemoguce da se politika direktno ne mesa u sport. Uostalom i Vujosevic je skinut sa mesta trenera Partizana jer je otvoreno pricaj o tome.
Momčilo Stojanović
Neobrazovani i primitivni ljudi,još i navijački ostrašćeni,mogu da se oglašavaju slobodno i bez argumanata.Međutim univerzitetski profesor ne sme da se spušta na njihov nivo.On treba da se bavi Partizanom i da analizira.,ali unutar kluba,šta to znači kada se na podrugljiv način obraća trener Napretka da Partizan ima "zanimljiv koncept".Ovo je zadatak za celu upravu,ne da se oglašavaju saopštenjem,već da u četiri zida porazgovaraju,šta se to krije pod "zanimljivim konceptom",koji meni kao navijaču,je ruganje Partizanu i načinu na koji igra,iskusan ja Kosanović i nije ovo rekao bez osnova i za mene ,bez jasne pozadine.Decu iz omladinske škole,rasipaju po svetu,a onda na terenu vidimo očaj i beznađe,gde su pobede vest,a bezidejna,jalova i katastrofalna igra standardan izveštaj.Profesore Vi ste,jednako nastavnik i navijačima drugačijeg opredeljenja,pa nemojte unositi još veći razdor među i ovako do krajnjih granica napetih i tragičnih podela.
Borko ivic
Daleko smo mi od onoga sto se kaze "sportska kultura " kao recimo na zapadu ,odlican tekst i nadam se da ce pomoci da nedolicni komentari celnika klubova budu barem u sporskom duhu .ocigledno je da je Zvezda u ovom trnutku bolja kao sto je i Partizan zadnjih godina bio dominantan u domacem prvenstvu .i koliko se secamo I tada su bili razni komentari sa Zvezdine strane ali ne kao komentari prof .Vuletica. I kako glasi naslov uvazenog novinara profesore MALO... SMIRITE STRASTI

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.