Нели Михаиловић „Раша Плаовић”
Глумици Нели Михаиловић припала је награда „Раша Плаовић” за 2018. годину за улогу Данице Чворовић у представи „Балкански шпијун”, у режији Татјане Мандић Ригонат и продукцији Народног позоришта у Београд. Одлуку је једногласно донео жири који је радио у саставу: Александра Гловацки (председник), Борка Голубовић Требјешанин, Славко Милановић, Игор Бојовић и Олга Одановић. Награда ће јој бити уручена сутра увече када је најављена прослава Дана Народног позоришта у Београду.
Кандидати за награду „Раша Плаовић” били су и Небојша Дугалић за улогу Проке Пурића у представи „Ожалошћена породица” у режији Јагоша Марковића, Душанка Стојановић Глид за улогу Ђуре у представи „Балкански шпијун”, Софија Јуричан за улогу Хане у представи „Режим љубави”, у режији Бојана Ђорђева, Борис Исаковић за улогу Господина Р у представи „Зашто је полудео господин Р?” у режији Боба Јеличића.
Међу кандидатима су били и Анита Манчић за улогу Надежде у представи „Врат од стакла” у режији Јагоша Марковића, Светозар Цветковић за улогу Михаила Александровича Ракитина у представи „Месец дана на селу” у режији Иве Милошевић, Ненад Јездић за улогу Кантора у представи „Краљ Бетајнове” у режији Милана Нешковића, Весна Тривалић за улогу Светлане у представи „Врат од стакла”, Јелисавета Сека Саблић за улогу Богданке у представи „Врат од стакла”.
Предложени су и Мирјана Карановић за тумачење Наталије Петровне у представи „Месец дана на селу”, Љубомир Бандовић за укупан глумачки допринос, са посебним освртом на улогу Илије Чворовића у представи „Балкански шпијун”, Даница Ристовски за улоге Ане и Миронихе у представи „Последњи рок” у режији Валерија Кирилова и Ана Софреновић за улогу Зојке у представи „Зојкин стан” у режији Наташе Поплавске.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


