Међународни дан особа са инвалидитетом
Обележавање 3. децембра – Међународног дана особа са инвалидитетом, установљено је 1992. године када је Генерална скупштина УН усвојила резолуцију којом се све земље позивају да обележавају тај дан са циљем да се унапреди и омогући особама са инвалидитетом једнако уживање људских права и равноправно учешће у друштву.
Имајући у виду трајно опредељење Републике Србије да омогући пуну равноправност свим својим грађанима, Влада Републике Србије и Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања посебну пажњу посвећују унапређењу положаја особа са инвалидитетом и улажу велике напоре у развој сарадње са удружењима особа са инвалидитетом која заступају интересе свих категорија особа са инвалидитетом у Републици Србији.
Међународни дан особа са инвалидитетом ове године се обележава графичким слоганом Ј=ДНАКИ.
Стручна сарадња: Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Владе Републике Србије
Уметничка обрада: Јакша Влаховић, академски графичар
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


