Чему служе месне заједнице
Претходни дани донели су нам снег, а потом лед, па опет снег. Београд је у лепом снежном руху, али су тротоари поприлично залеђени, па пешацима прети опасност од пада и полома, поготово онима који живе ван центра. Иако градске власти упозоравају на велике казне за оне који не чисте снег и лед, ником ништа. Карабурма, где живим, прави је пример за то. Нико ништа не предузима. Видела сам да се у МЗ „Дунав” од 11 до 14 часова сваког радног дана дели со. Одлична идеја. Било би још боље да је со бачена и на улаз испред месне заједнице, а није! Испред саме МЗ лед!? Ваљда нема ко да почисти!?
Питам се ко то седи у тој МЗ и каква му је улога? Један или више људи? Плаћени? Ако су волонтери, па и онда могу да почисте, али ако су плаћени, могли би и нешто више да ураде. Ако и нису плаћени, а не желе ништа да раде, зашто су ту? Свеједно, плаћени или не, имају одређене обавезе. Зар ником у општинама није пало на памет да им, на пример, дају задатак да обиђу МЗ и опомену управнике зграда (а знају ко су, јер општина има податке) да око зграде није очишћено! Па сутрадан прођу и позову комуналце да их казне, ако није очишћено. Или, да по јавним површинама где нико неће да очисти, баце мало соли.
Разна задужења за оне у МЗ могу се наћи и кад нема снега, само ако има добре воље и жеље да се нешто ради.
Катарина Стојановић,
Београд
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


