Новогодишњи Гала концерт
Традиционални новогодишњи Гала концерт приређен је на Великој сцени Народног позоришта, али овог пута на изненађење публике у другачијој и богатијој опреми. Први пут с првацима, солистима, Хором и Оркестром националног театра наступио је Балет Народног позоришта. Увертира из Штаусове опере „Слепи миш” најавила је трочасовну бајковиту музичко-сценску причу, којој је посебну драж својим шаљивим доскочицама дао наратор Миленко Павлов, који је с Јасмином Трумбеташ Петровић, директорком Опере, многобројним посетиоцима пожелео добродошлицу.
На репертоару су биле популарне арије, дуети, терцети, хорска извођења... из разноврсног опуса највећих светских композитора, као што су Верди, Моцарт, Чајковски, Пучини, Росини, Бизе…На крају програма изведена је композиција „На Дрину” Станислава Биничког.
Као солисти представили су се Љубодраг Беговић, Софија Пужурица, Александра Ангелов, Ненад Јаковљевић, Александар Стаматовић, Владимир Андрић, Александра Стаменковића, Јасмина Трумбеташ Петровић, Јанко Синадиновић, Александар Дојковић, Иванка Раковић Крстоношић, Жељка Здјелар, Миодраг Д. Јовановић, Љубица Вранеш, Дејан Максимовић, Ивана Живадиновић, Драгутин Матић и Драгана дел Монако. Публика је чула и интересантне догађаје из живота музичких уметника.
Као ексклузивни гост наступио је признати виолиниста Илија Маринковић.
За диригентским пултом смењивали су се Ана Зорана Брајовић, Зорица Митев Војновић, Дејан Савић и Ђорђе Станковић.
Идејни творац концепта је Јасмина Трумбеташ Петровић, драматургију потписује Молина Удовички Фотез, а редитељ је Ивана Драгутиновић Маричић. Концертмајстор била је Едит Македонска. Сценографију су осмислили Мираш Вуксановић и Јасна Сарамандић.
Концерт се одржава сваког 13. јануара од 1993. године.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


