На протестима у Зимбабвеу има жртава
Хараре - На протестима који су одржани у Зимбабвеу због повећања цена горива погинуло је неколико особа, изјавио је министар за безбедност Овен Нкубе не наводећи број. „Жао ми је што су та дешавања (протести) довели до мртвих и повређених”, рекао је министар.

Полиција је у неколико делова Харареа испалила сузавац да би растерала демонстранте који су палили гуме и бацали каменице протестујући због повећања цене горива. Грађани Зимбабвеа су незадовољни пошто је Влада током викенда донела одлуку о скоро двоструком поскупљењу горива, преноси Бета-АФП.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


