Петковић: Тачи остао да лебди као чардак
Помоћник директора Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић оценио је данас да, ако не буде компромиса, том „лудилу које долази из Приштине нема краја”, и додао да се на панелу у Минхену видело да Хашим Тачи нема аргумената, и да се користи старим флоскулама.
Он је за РТС рекао да је учешће председника Србије Александра Вучића на конференцији у Минхену било од изузетног значаја.
„То је била прилика да српска страна пренесе највећим политичарима и моћницима, поготово онима западног света, како стоје ствари, о нашим напорима за компромис и свим лошим понашањима Приштине и једностраним одлукама из Тиране и Приштине како био се дестабилизовао регион и зауставио дијалог”, рекао је Петковић.
Према његовим речима, дешавају се различити процеси који за циљ имају формирање „велике Албаније”.
„Морамо гласно да говоримо о томе, ово је била прилика да председник Вучић стави до знања шта очекује регион ако се не дође до компромиса - стварање Велике Албаније, етничке државе, са идејом да се протерају Срби са Косова и Метохије”, рекао је Петковић.
Он је оценио да је намера да Срба на Космету више нема што се види и из одлука Приштине о војсци Косова, таксама и платформе.
На панелу са Јоханесом Ханом и Хашимом Тачијем, показало се да Приштина нема аргумената, оцењује Петковић и додаје да је Вучић на тој дискусији матирао Тачија.
„Тачи је остао да лебди као чардак ни на небу ни на земљи. Значајни људи и политичари су слушали дискусију, могли су да виде да Приштина нема аргумената, да се Тачи користи старим лажним флоскулама да су жртва, а када на једно једино питање - где је Заједница српских општина, Тачи није имао одговор”, рекао је Петковић.
Он је указао да Приштина и после позива и притисака, а нарочито оних из САД, не укида таксе.
„Приштина иде и корак даље, доноси платформу против дијалога у којој се наводи да треба да се формира суд за злочине које су починили Срби, да се призна Косово, да уђе у УН и остале међународне организације. О каквом дијалогу је реч? Вучић је био за компромис, како би наш народ опстао и да бисмо постигли мир и стабилност у целом региону. Ако не буде компромиса, том лудилу које долази из Приштине нема краја”, рекао је Петковић, преноси Танјуг.
Он је изразио неверицу што Рамуш Харадинај „напада Могеринијеву, Хана, оглушује се о писмо Трампа, и да они говоре како су за дијалог и компромис”.
„Тачи понавља да ће бити споразума, да су спремни, а како? Тако што се позивате на устав који не признајемо? У Бриселу смо јер вас не признајемо. Ако сами можете да решите проблеме, зашто нисте ушли у УН и Интерпол. Ако међународна заједница жели да се пронађе решење, мора у том решењу да учествује Београд, да српска страна не може да буде страна која доживљава поразе”, рекао је Петковић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


