О науци и медицини
Техника без медицине је слепа, а медицина без технике је немоћна. Зато се здравље најбоље чува знањем, поручио је проф. др Ђуро Коруга говорећи о симбиози знања из класичне и квантне физике у медицини. Он је учествовао на трибини „Технолошка револуција и нанотехнологије” која је приређена на трећој сесији „Мегатренд” форума, нове академске трибине посвећене разматрању актуелних друштвених и научних изазова. Научник Коруга је на такмичењу Светске организације за интелектуалну својину проглашен најбољим иноватором у 2018. у конкуренцији појединаца и институција из 70 земаља. Према речима Коруге, пета технолошка револуција почела је с Гагариновим изласком у свемир – кад се Земља могла видети и снимити из планетарног простора.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


