Осам камера за Те Канаву
У београдском клубу „Максимилијан” јуче је одржана прес конференција са максималним одзивом новинара. Име Кири Те Канаве, „светске оперске диве и најпознатијег лирског сопрана данашњице”, како су је најавили организатори, био је правимагнет за ову малу војску „седме силе”. Њен први концерт у Београду одржаће се 27. маја у „Сава центру”, пратиће је Симфонијски оркестар РТС, којим ће дириговати Џулијан Рејнолдс.
Неће то бити први сусрет нашег оркестра са славном певачицом и „њеним” диригентом Рејнолдсом. На то је присутне подсетила Биљана Здравковић, директорка Југоконцерта. Наиме, концертом у амфитеатру „Херод Атикус”, под Акропољем, они су ставили тачку на Атинско лето 2006. Већи део тог програма чуће и београдска публика, а реч је о аријама из опера: „Фигарова женидба”, „Чаробна фрула”, „Боеми”, „Ђани Скики”, „Манон Леско”, „Адријана Лекуврер”... Чули смо и да карте за концерт ове Новозеланђанке маорско-ирске крви „добро иду”.
Још једна директорка, Јасна Димитријевић, која је на челу „Сава центра”, обратила се новинарима. Рекла је како за њихову кућу ово није само велики културни догађај него и правиорганизациони подвиг. Треба само видети шта све пише у уговору који је потписан. Она је подсетила како је овај концерт дуго припреман у сарадњи са младим Душаном Јовановићем, некад првим човеком Музичке продукције РТС, који, нажалост, није дочекао да види „свој” оркестар и Кири Те Канаву поново заједно, као пре непуне две године у Атини. Александар Пековић, који данас обавља исту дужност у РТС, напоменуо је да је њихова кућа добила право за телевизијски и радијски снимак концерта, што се у грчкој престоници није десило. Примера ради, телевизијска екипа биће технички изузетно „наоружана”– са осам камера. Али, исто тако и њихов симфонијски оркестар, који ће сада свирати на новим инструментима.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


