Прича о двоје уметника
Изложба „Прича о двоје уметника: Љубица Сокић (1914–2009) и Богдан Шупут (1914–1942)”, први пут је приказана у Галерији Куће Војновића Културног центра у Инђији 2017, након тога гостовала је у Малој галерији Дома Војске у Београду 2018, а пред новосадском публиком биће од четвртка, 11. априла, од 19 сати и то у Спомен-збирци Павла Бељанског.
По замисли кустоскиње Марте Ђармати, ауторке изложбе, ова институција на овај начин обележиће 105 година од рођења двоје великих пријатеља и стваралаца који припадају предратној генерацији српских сликара, али и десетогодишњицу смрти уметнице. На поставци се налази 55 дела и неки од личних предмета двоје уметника. Подсећања ради, у своју колекцију Павле Бељански уврстио је четири слике Љубице Сокић, док је набавка дела Богдана Шупута за колекционара остала неиспуњена жеља. Поштујући то његово стремљење, Љубица Сокић је у два наврата поклањала Спомен-збирци Шупутова дела, она представљају драгоцено сведочанство њиховог пријатељства. Данас се у Ликовној збирци ове куће чува више од седамдесет радова новосадског сликара и београдске ауторке у различитим техникама (уља на платну, радови на папиру и скулптура).
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


