Мештани се разболели због заражене воде
Краљево – У селу Стублу код Краљева, 24 мештана оболело је од туларемије, заразне болести која се преноси са животиња на људе, а сумња се да је посредник у преношењу заразе сеоски водовод.
Надлежни су забранили употребу воде из водовода, па се мештани снабдевају из цистерни, пренео је Танјуг информацију РТС-а.
Четворо оболелих лечи се на инфективном одељењу краљевачке болнице, а према речима начелника тог одељења Милана Парзановића, сви су стабилно и немају температуру.
Подели ову вест
Коментари0
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


