Рокерска симфонија
Највећи хитови легендарних музичких састава Еј-Си Ди-Си, „Дип парпл”, „Лед цепелин”, „Квин”, „Рајмштајн”… били су синоћ на репертоару „Комбанк дворане”. Звуке најчувенијих светских рок бендова пред београдску публику донео је македонски оркестар „Рок симфонија” из Битоља. Овога пута добро познате мелодије звучале су нам нешто другачије. Можда је „класичније” ипак права реч. Како и не би када је бенд који их је изводио најпопуларнији пројекат тамошњег камерног оркестра. Извођачи јесу свирали на инструментима који и нису најтипичнији за рокенрол, као што су виолине и виолончела, али снажна енергија овог музичког правца није изостала – прашило се од самог старта, а публика је то поздравила бурним аплаузом.
Како су у најави за концерт објаснили организатори, реч је о саставу врсних, професионалних музичара који су дипломирали или магистрирали на својим инструментима. У своју радну биографију, чланови овог састава уписали су бројне успешне концерте и наступе на реномираним фестивалима класичне музике, а сарађивали су са врхунским диригентима као што су Александро д’Агостини, Анатолио Крстев, Борис Спасов, Саша Николовски – Бисера Чадловска, Ле Фи Фи. Бину су делили и с познатим солистима Робијем Лакатошем, Влатком Стефановским, Керемом Горсевом.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


