Великани шпанског музичког пера
Омаж посвећен тројици шпанских композитора који су писали музику за класичну гитару, гитару и глас, и гитару и оркестар осмислили су првакиња београдске Опере мецосопран Јадранка Јовановић и маестро класичне гитаре Урош Дојчиновић под покровитељством амбасаде Шпаније у Београду.
Назив концерта „Великани шпанског музичког пера” упућује посетиоце на 180 година од смрти Фернанда Сора, 110 Франсиска Тареге и 20 Хоакина Родрига чије су мелодије извођене. Вредан податак је 120 година постојања и рада Уметничког ансамбла Министарства одбране „Станислав Бинички” који је синоћ у Великој сали Дома Војске Србије водила диригент Катарина Божић.
Јадранка Јовановић певала је на шпанском, француском и каталонском језику уз бурне аплаузе и подршку расположене публике која је испунила дворану до последњег места.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


