Шири се протест Албанаца у Медвеђи
Медвеђа - Уз албанске ученике и наставнике, у Медвеђи су од јутрос и Албанци запослени у другим установама у овој општини прекинули рад, солидаришући се тако са протестом због проблема око уписа двоје албанске деце у овдашњу средњу Техничку школу "Никола Тесла".
У овој школи, наиме, сматрају да не постоје законски услови за њихов упис и не прихватају дипломе (сведочанства) из Косова Поља, јер су ова деца основну школу (девет разреда) завршила по програму основног образовања Косова. Албанци су посебно љути на Министарство просвете, јер, како је новинарима саопштио заменик председника општине Фљорим Сахити, ни после годину дана из Београда није стигао одговор на захтев родитеља Абаза Саљихуа из села Тупала да се овај проблем реши. Јавни протест ће трајати све док се Министарство не огласи, а најављено је и да ће, заједно са својом децом, Абаз Саљиху отићи испред Владе Србије да тамо чека одговор надлежних.
Г. Б.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


