Почела обнова Хале „Александар Николић”
Обнова Хале „Александар Николић” je почела, а радови ће бити завршени до краја септембра, да би дворана у октобру била спремна за кошаркашка такмичења, најавио je заменик градоначелника Горан Весић, а пренео Беоинфо.
У темељну реконструкцију некадашњег „Пионира” уложено је два милиона евра, а капацитет ће, рекао је Весић, бити повећан са 6.300 на 8.000 места.
– У дворани ће бити урађен нов паркет, кошеви, тоалет, вентилација, клима и биће постављена нова расвета. Имаћемо и нова седишта, дворана ће бити комфорнија, али неће изаћи из постојећих габарита, тако да ће посао моћи да буде завршен до краја септембра. Санација ће бити урађена по ФИБА стандардима и овде ће моћи да се играју сва кошаркашка такмичења – најавио је заменик градоначелника приликом обиласка хале, у коју, како је рекао, претходних пет деценија није улагано.
Главни градски урбаниста Марко Стојчић рекао је да се потпуно обнавља и ентеријер целе хале.
– У архитектонском смислу хала ће остати иста, али ће мобилијар бити промењен, естетски усклађен са савременим трендовима и потпуно безбедан. Сва инфраструктура ће бити замењена. После реконструкције прећи ћемо на уређење платоа испред хале, где ће бити постављена биста Александра Николића – истакао је Стојчић.
Две сауне, теретана на Старом ДИФ-у
Реконструкција Градског центра за физичку културу, познатијег као Стари ДИФ, почеће наредних дана, изјавила је градска секретарка за спорт и омладину Драгана Белојевић. Она је навела да радови подразумевају две нове сауне, једну теретану, замену паркета у две сале, ново осветљење...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


