Војска Србије на вежби у Бугарској
Припадници Војске Србије учествовали су на вежби „Платинасти лав 19”, која је, у организацији Европске команде Оружаних снага САД и уз учешће 800 војника из седам земаља, одржана у Бугарској, саопштила је Војска Србије.
На вежби је наш пешадијски вод ВС увежбавао тактике, технике и процедуре за напад и одбрану у урбаној средини, а потом је у саставу мултинационалне играјуће чете реализовао обуку за хеликоптерски десант.
„Платинасте” вежбе се изводе од 2014. године и то „Платинасти лав” у Бугарској, „Платинасти орао” у Румунији и „Платинасти вук” у Србији.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


