Бициклисти избачени са Тур д'Франса
ГАП - Међународна бициклистичка унија (УЦИ) саопштила је да су двојица бициклиста избачени са Тур д'Франса због сукоба током 17. етапе.
Организатори трке избацили су из такмичења возача екипе Инеос Лука Рова и Тонија Мартина из Јумбо-Висме.
То је велики ударац за обе екипе чији возачи Герајнт Томас и Стивен Крујсвејк заузимају друго, односно треће место у генералном пласману и потребна им је велика помоћ тимских колега уочи три тешке етапе у Алпима. Мартин и Ров су се гурали и кошкали у завршници данашње 17. етапе. Ров је рекао да је то била борба за позицију и додао да се руковао са Мартином на крају. Слично мишљење имао је и Мартин.
„То је била нормална борба, ништа лудо”, навео је Мартин. Екипа Инеос критиковала је одлуку организатора и навела да је казна „невероватно оштра”.
Екипа Јумбо-Висма жалила се на дисквалификацију возача, преноси Бета.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


