Biciklisti izbačeni sa Tur d'Fransa
GAP - Međunarodna biciklistička unija (UCI) saopštila je da su dvojica biciklista izbačeni sa Tur d'Fransa zbog sukoba tokom 17. etape.
Organizatori trke izbacili su iz takmičenja vozača ekipe Ineos Luka Rova i Tonija Martina iz Jumbo-Visme.
To je veliki udarac za obe ekipe čiji vozači Gerajnt Tomas i Stiven Krujsvejk zauzimaju drugo, odnosno treće mesto u generalnom plasmanu i potrebna im je velika pomoć timskih kolega uoči tri teške etape u Alpima. Martin i Rov su se gurali i koškali u završnici današnje 17. etape. Rov je rekao da je to bila borba za poziciju i dodao da se rukovao sa Martinom na kraju. Slično mišljenje imao je i Martin.
„To je bila normalna borba, ništa ludo”, naveo je Martin. Ekipa Ineos kritikovala je odluku organizatora i navela da je kazna „neverovatno oštra”.
Ekipa Jumbo-Visma žalila se na diskvalifikaciju vozača, prenosi Beta.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


