Излио се мазут у Моравицу
Реком Моравицом плута масна мрља од мазута, а РТС јавља да се излио мазут за грејање Завода за рехабилитацију.
Како се наводи, грађанима Ивањице и околних места упућен је апел да не користе воду за пиће, преноси Танјуг.
Такође, воду из бунара не треба користити за поливање воћа и поврћа.
Из реке се шири непријатан мирис, а надлежне службе су на терену.
Подели ову вест
Коментари5
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Kalina
Slazem sa Mimom.Najpametnija stvar kuju smo uradili za nasu porodicu je sto smo kupli Nobel aparat za preciscavanje vode i sada bezbedno pijemo vodu i koristimo je za pranje voca i povrca.Ja sa tom vodom i kuvam.Kad servis dodje da zameni filtere tad vidimo nasta lice filteri i koju prljavstinu iz cesmovace oni pokupe.
Одговори
|
Препоручујем
1
Petar
Nadležne službe? Koje nadležne službe i šta će one da urade? Za ovako nešto neko treba da ide u zatvor.
Одговори
|
Препоручујем
3
Dejana
Dva dana mazut se uliva u reku.
Vlast ni repom ne mrda. Službe nisu kaže odgovorne, za tako velike probleme.Ekološka katastrofa se desila. Koritom Moravice kilometrima pliva prst debljine taloga mazuta. Bio diverzitet unisten ko zna dokad.
Šteta nesaglediva, dgovornih nema. E tako se uništava jedna zajednica. Mi smo dovoljni sami sebi. A narod ko narod ćuti i ništa ga više ne interesuje. Valjde mu svega preko glave.
Одговори
|
Препоручујем
12
mimo
Kad je rec o zagadjenju, bilo vode ili vazduha ljudi stvarno nevode racuna ni o sebi ni o okolini, postali smo neodgovorni.
Ja sam pre par meseci ugradio filter za vodu, i sad pijem cistu vodu, bez hlora i kamenca, i problem koji sam imao sa bubrezima se umanjio. Cista voda za zdrav zivot.
Одговори
|
Препоручујем
9
sanja
Zagadjenjima nikad kraja, ljudska nepaznja ili nemarnost, sta reci... i voda koju pijemo, upitala bi se koliko je ispravna?! Cesmovacu kad pustim, najpre ide zuta par minuta i onda krene "cista" voda, ali nemam pojma sta ne vidim u toj vodi i sta sve ima u njoj, ma neznamo ni sta pijemo... zato sam odlucila cim prije ugraditi filter za vodu, da pijem cistu i zdravu vodu. To vise nije luksuz, vec potreba.
Одговори
|
Препоручујем
8
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


