„БЕСА” одушевила публику у Сарајеву
На 25. Сарајево Филм Фестивалу, у оквиру програма Авант Премиере Гала, синоћ су приказане прве две епизоде криминалистичке серије БЕСА. Серија, која је одушевила публику у Сарајеву, настала је у међународној копродукцији Адреналин и Red Planet Pictures, снимана је на атрактивним локацијама широм региона, а рађена је према највишим продукцијским стандардима.
Фестивалску премијеру својим присуством увеличали су главни глумци Радивоје Раша Буквић и Арбен Бајрактарај, али и остали протагонисти серије, попут Гресе Паласке, Менсура Сафкија и Себастијана Цаважа.
.jpg)
БЕСА је окупила међународну и регионалну екипу аутора и глумаца, чак 200 глумаца са простора бивше Југославије, али и Албаније, Велике Британије и Француске, предвођену познатим британским сценаристом Тонијем Џорданом, редитељем Душаном Лазаревићем, сценаристом Младеном Матичевићем и тимом писаца из нашег региона, а по оригиналној идеји Срђана Шапера.
– Имали смо огромну одговорност током овог дуготрајног процеса, у ком смо све време били између енглеског тима и њихових очекивања и стандарда, са једне стране, и наше екипе и локалних условности и могућности са друге, рекла је Теа Королија, продуценткиња серије.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


