Дивцу национално признање
Бивши кошаркашки репрезентативац Владе Дивац је добио национално признање за допринос српском спорту, које му је у Палати Србије уручила министар спорта и омладине Снежана Самарџић-Марковић.
– Захваљујем у име свих спортиста који ће у овогодишњој класи примити ово признање – рекао је Дивац (40) који је пре две године завршио богату каријеру. – Ово је леп гест према људима који су на међународној сцени успешно представљали нашу државу. Играо сам у разним клубовима и разним земљама, али ми нигде није било тако лепо као у дресу моје репрезентације. То ми је био подстицај да идем напред, а на свом путу увек сам се осећао сигурно јер сам знао да иза мене стоји цела моја земља. Младима поручујем да истрају на свом путу, јер ништа није немогуће.
Уз ово признање иде и доживотна новчана надокнада. То је, према Снежани Самарџић-Марковић, додатни подстицај за младе спортисте да још вредније тренирају:
– Као министар, али и као обичан грађанин, поносна сам што могу лично да захвалим Дивцу на свему што је урадио за нашу земљу. Хвала му на многим победама и медаљама којих је толико освојио да, сигурна сам, ни сам не зна колико их има. Заслужује честитке и за све оно што је чинио и ван терена. Резултат је важан, али и понашање на терену и ван њега, солидарност, фер-плеј и поштовање противника, што је својствено Дивцу који је све стекао искључиво вредним радом, а не преварама и крађама.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


