Divcu nacionalno priznanje
Bivši košarkaški reprezentativac Vlade Divac je dobio nacionalno priznanje za doprinos srpskom sportu, koje mu je u Palati Srbije uručila ministar sporta i omladine Snežana Samardžić-Marković.
– Zahvaljujem u ime svih sportista koji će u ovogodišnjoj klasi primiti ovo priznanje – rekao je Divac (40) koji je pre dve godine završio bogatu karijeru. – Ovo je lep gest prema ljudima koji su na međunarodnoj sceni uspešno predstavljali našu državu. Igrao sam u raznim klubovima i raznim zemljama, ali mi nigde nije bilo tako lepo kao u dresu moje reprezentacije. To mi je bio podsticaj da idem napred, a na svom putu uvek sam se osećao sigurno jer sam znao da iza mene stoji cela moja zemlja. Mladima poručujem da istraju na svom putu, jer ništa nije nemoguće.
Uz ovo priznanje ide i doživotna novčana nadoknada. To je, prema Snežani Samardžić-Marković, dodatni podsticaj za mlade sportiste da još vrednije treniraju:
– Kao ministar, ali i kao običan građanin, ponosna sam što mogu lično da zahvalim Divcu na svemu što je uradio za našu zemlju. Hvala mu na mnogim pobedama i medaljama kojih je toliko osvojio da, sigurna sam, ni sam ne zna koliko ih ima. Zaslužuje čestitke i za sve ono što je činio i van terena. Rezultat je važan, ali i ponašanje na terenu i van njega, solidarnost, fer-plej i poštovanje protivnika, što je svojstveno Divcu koji je sve stekao isključivo vrednim radom, a ne prevarama i krađama.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


