Ђоковић жели на терен крајем месеца
Од тренутка када је Новак Ђоковић предао Швајцарцу Вавринки меч осмине финала Отвореног првенства САД, кренула су различита нагађања о томе колико је озбиљна повреда његовог левог рамена. Мучила га је и у уводним колима, а по његовим речима бол и непријатност су трајали и недељама пре тога, што би могло да обухвати и мастерс у Синсинатију.
Као и обично, освајач 16 гренд слем титула није желео да иде у детаље у причи о својим повредама, па су прва предвиђања стигла од спортских коментатора. Најпре је Џон Мекинро оценио да би Ђоковић могао и да заврши ову сезону, да би се боље опоравио и припремио за Отворено првенство Аустралије, на терену где је рекордер и бранилац титуле.
Пре два дана, медији су почели да преносе писање новинара Њујорк Тајмса да се први рекет света налази на једној клиници у Швајцарској и да одатле стижу вести да је операција рамена вероватно неизбежна. Од тада се иста вест појављује у различитим облицима, цитирајући различите изворе.
То је вероватно био главни разлог да се и Ђоковић огласи поруком навијачима на друштвеним мрежама:
„Хвала вам свима на великој подршци и интересовању за стање мог рамена. У процесу сам рехабилитације и надам се да ћу бити спреман већ за следећи турнир у Токију. Свакако вам се јављам са новостима. Хвала вам још једном.”
До турнира у Токију, од 30. септембра, остало је нешто више од две седмице. Сада више није у питању само објективно стање рамена, него и процене да ли здравље да се угрожава или не.
Турнир у Токију, где Новак обично не игра, нема велик такмичарски значај, али има психолошки, јер се на истом месту игра Олимпијски турнир 2020, где би златном медаљом освојио једини значајнији трофеј који недостаје тенисеру са свих 14 најважнијих пехара у тенису: на четири гренд слем турнира, свих девет мастерса и завршном годишњем турниру најбоље осморице. Ђоковић је једини комплетирао свих 14, али тај 15, олимпијски, је његова велика неостварена жеља.
С друге стране, они који су му саветовали одмор до краја сезоне имали су у виду да се прошлог марта, у Индијан Велсу и Мајамију, прерано вратио на терен после фебруарске операције лакта. Касније је и Ђоковић признао да је био превише нестрпљив и да није послушао савете да пристане на дужи опоравак и постепено враћање форме.
Сада је у игри и прво место на АТП листи на крају сезоне, јер се Рафаел Надал сјајном игром на америчком бетону и 19. гренд слем титулом опасно приближио на другом месту, а по овогодишњим бодовима избио на прво. У тако деликатној ситуацији је реално да ће наш тенисер чекати до самог почетка турнира у Токију да донесе одлуку.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


