Четвртак, 16.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Уместо тенка – певајућа фонтана

Уместо тенка – певајућа фонтана
Будући изглед Трга Светог Саве Фото М. Дугалић

Краљево – Након што је недавно промењена подлога од украсних бетонских плоча у делу пешачке зоне улице Милоша Великог у Краљеву, приводи се крају и реконструкција другог дела ове улице, којим се одвија саобраћај. За те радове из општинске касе издвојено је 15 милиона динара. Тако ће читава главна саобраћајница, рачунајући и Омладинску улицу и централни трг у Краљеву којим доминира Споменик солунским ратницима, бити „подмлађена“, краси је модерна расвета, дрворед а, пошто је то већим делом пешачка зона, у овој улици су бројни кафићи и ресторани са баштама.

Како за „Политику“ најављује директор ЈП „Путеви“ Мирко Вуковић, њихова оператива сада прелази на градилиште у непосредном суседству, где почиње реконструкција Хајдук Вељкове улице, такође у самом центру града. Општина је за те радове издвојила 12 милиона динара, а посао ће бити окончан за два и по месеца.

(/slika2)До краја ове године још један трг у Краљеву добиће нови изглед. Реч је о Тргу Светог Саве, чија је обнова планирана још лане, али је до одлагања дошло због бројних урбанистичких и политичких заврзлама.

Ту ће радови трајати три месеца а већ на почетку са поменутог трга биће уклоњен тенк, последњи соцреалистички симбол у овом делу града, који је постављен шездесетих година, као симбол партизанске борбе против фашистичких окупатора. Касније, кад су то политичке прилике омогућиле, јавности је обелодањено да су први тенк у нападу на окупирани град заједно возили – четници и партизани.

Овај оклопни симбол краткотрајне српске слоге биће премештен у оближњу касарну, а на месту где је до сада стајао биће саграђен амфитеатар у три нивоа: подлога ће бити од украсног „штампаног“ бетона, док ће на централном месту трга бити фонтана из које ће, у зависности од доба дана, уз помоћ специјалне расвете, тећи разнобојни млазеви воде и све то уз разноврстан репертоар класичне музике. За ту фонтану биће издвојено пет милиона динара.

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.