Северна Кореја поново испалила ракете
СЕУЛ – Северна Кореја данас је испалила „пројектиле” у правцу мора, саопштио је јужнокорејски генералштаб дан након што је Пјонгјанг објавио да ће у суботу наставити нуклеарне преговоре са САД.
„Северна Кореја је јутрос испалила неидентификоване пројектиле из Вонсана у смеру Јапанског мора”, навела је јужнокорејска војска. Иако нису изнети детаљи, термин „неидентификовани пројектил” обично се користи за балистичке ракете кратког домета, преноси Бета.
Портпарол јапанске владе рекао је да је једна ракета по свој прилици пала у економској зони Јапана.
Пјонгјанг је јуче саопштио да ће у суботу бити одржани нови разговори са САД, осам месеци након неуспешног самита севернокорејског лидера Ким Џонг Уна и америчког председника Доналда Трампа у Ханоју.
Нешто касније је и портпарол Стејт департмента потврдио да ће разговора бити „у току недеље”.
И поред тога што после потпуног неуспеха ханојског самита нуклеарни преговори нису настављени, Трамп и Ким су се поново срели у јуну, у демилитаризованој зони која раздваја две Кореје од 1953. године.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


