„Фића скуп” на Звездари
Власници најстаријих „фића” и љубитељи овог аутомобила, који се сматра олдтајмером и симболом бивше СФРЈ, представиће своја возила сутра од 11.30 до 16 сати на платоу испред општине Звездара, Булевар краља Александра 77. Изложбу „Фића скуп” организује Београдско удружења фићиста уз подршку ГО Звездара. Биће представљено око 40 возила Застава 750/850 – „фића”, не само из Србије већ и из региона, као и тркачка возила и олдтајмери.
Производња „фиће” обележила је и почетак домаће аутомобилске индустрије, од давне 1955. до 1985. у фабрици аутомобила у Крагујевцу и за већину Југословена то је био први аутомобил. За три деценије направљено је 923.487 возила.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


