Тек понеки мајстор на Савском тргу
Туристичка организација Београда могла би да размисли о покретању туре „Градилишта главног града”. Јер, само у центру престонице толико је раскопаних тргова и улица у којима се крај радова не назире па би од једне овакве туре могло и да се заради. И Београђани и туристи месецима прескачу раскопане саобраћајнице као што су Краљице Марије, Џорџа Вашингтона, 27. марта, Карађорђева, Трг републике… Њима се последњих недеља придружио и Савски трг чија обнова се месецима одлагала, а сада када је коначно почела, чини се да је и она могла још мало да буде одложена. Овај трг, тек што је разрован део асфалта на њему, убрзо је почео да личи на Карађорђеву и Краљице Марије у којима је било много више дана у којима су мајстори могли да се преброје очас посла, него дана када су ова градилишта била крцата радницима. Управо тако ових дана изгледа и Савски трг. Делимично раскопан и ограђен, тек понеки радник и грађевинска машина. И на њему је, као и у набројаним улицама, само пешацима закомпликован пролаз јер сада морају да обилазе, прескачу препреке, ходају по раскопаном асфалту…
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


