Стефановић за јачање Српско-руског хуманитарног центра
Потпредседник владе Србије и министар унутрашњих послова Небојша Стефановић разговарао је са амбасадором Руске Федерације Александром Боцан-Харченком о наставку сарадње двеју земаља у области ванредних ситуација, саопштено је из МУП-а Србије.
Стефановић је истакао значај досадашње сарадње у овој области, посебно кроз рад Српско-руског хуманитарног центра (СРХЦ) који је представљао подршку припадницима Сектора за ванредне ситуације МУП-а Србије током претходних година у суочавању са поплавама, пожарима и другим елементарним непогодама.
Министар је истакао да би, осим његове хуманитарне улоге кроз реаговање у кризним ситуацијама, требало додатно развијати капацитете Српско-руског хуманитарног центра, тако што би добио и улогу тренинг центра у циљу додатног обучавања и усавршавања припадника ватрогасно-спасилачких јединица.
Састанку су присуствовали и новоименовани кодиректори Српско-руског хуманитарног центра Бојан Костић и Андреј Мамченков.
Амбасадор Боцан-Харченко навео је да очекује да ће нови руководиоци дати нови импулс у сарадњи Србије и Русије у области ванредних ситуација и да ће заједничким напорима допринети успешном развоју Центра.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


