Станари бране парк на Бановом брду
У оквиру Иницијативе „Сачувајмо наш паркић”, житељи улица Ваљевске и Николаја Гогоља
на Бановом брду организовали су протест јер је доласком обезбеђења „Атлас секјурити” у среду ујутру њихов парк, како кажу, „окупиран”, а ограда пробијена.
Станари су цео дан испред парка организовали страже, уз поруку да ће методама грађанске непослушности спречавати најављену градњу три зграде.
– Наша борба за одбрану парка траје шест месеци, а овим окупљањем желимо да, између осталог, пошаљемо поруку да су паркови плућа града и да их морамо чувати. У низу захтева које истичемо на протесту један је посебно важан, а то је да би наш парк који постоји пола века требало да добије статус зелене површине – истакао је Саво Манојловић, један од станара.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


