Би-Би-Си укида 450 радних места
Лондон - Би-Би-Си је саопштио да ће укинути око 450 радних места у сектору вести у склопу уштеде од 80 милиона фунти и модернизације програма.
Корпорација је саопштила да ће истовремено реорганизовати своју редакцију на основу модела везаног за „новинску причу” на основу кога ће особљу бити додељиване „новинске приче”, а неће бити везани за појединачне програме, пренео је Ројтерс.
„Морамо да преобликујемо 'Би-Би-Си Њуз' за следећу деценију на начин да уштедимо значајну количину новца”, изјавио је Фран Ансворт, директор вести и актуелности.
„Превише трошимо своје ресурсе на традиционално линеарно емитовање, а недовољно на дигитално”, рекао је он, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


