Џез амбасадори
Концерт „Биг бенда РТС-а” под називом „Џез амбасадори” приређен је у Великој сали Дома омладине. Наступ је део манифестације „African American History Month” и посвећен дугогодишњем истоименом програму турнеја чувених америчких џез уметника, а организују га ова установа, Музичка продукција РТС-а и амбасада САД у Београду.
Давне 1956. године, влада САД направила је посебан програм под називом „Џез амбасадори”, организујући наступе и турнеје легендарних звезда џез музике Луиса Армстронга, Бенија Гудмена, Дизија Гилеспија, Дјука Елингтона, а касније и Дејва Брубека. Они су путујући светом и наступајући као џез амбасадори САД ширили једну нову уметност 20. века, џез музику. Од тада, Биро за образовање и културу САД, у сарадњи са „Џон Ф. Кенеди” Центром за извођачке уметности, организује наступе широм света са својим уметницима, који поред наступа држе радионице и стручна усавршавања са локалним музичарима и студентима.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


