Oдликован петнаестогодишњак
Ниш – Млади Нишлија Вељко Ђурић, рођен 2005. године, ученик првог разреда Гимназије „Светозар Марковић”, најмлађи је добитник одликовања која је овог фебруара, на Сретење и поводом Дана државности појединцима и институцијама уручио председник Србије Александар Вучић. Вељко је од председника Вучића добио златну медаљу за заслуге која ће му, рекао је за наш лист бити највећи подстрек да настави путевима науке:
– Поносим се наградом, овом медаљом, али и чињеницом да сам био најмлађи међу добитницима признања и одликовања. Заиста је била велика част да седим поред осталих добитника који су без икаквих сумњи веома много учили за нашу државу и наш народ. За мене је ово круна мог досадашњег рада, али и велика обавеза да наставим да се образујем и што више усавршавам како бих био од велике, а надам се и посебне користи нашој Србији – рекао нам је Вељко Ђурић јуче на пријему који је у његову част уприличио градоначелник Ниша Дарко Булатовић.
Млади петнаестогодишњак из Ниша Вељко Ђурић је изузетан таленат у науци, у правом смислу речи велики колекционар награда и признања – до сада се окитио Вуковом наградом, победник је Интернационалне олимпијаде из екологије, двоструки је првак Србије у такмичењима из историје, шампион и вицешампион у књижевности, освајач сребрне и бронзане медаље на државним такмичењима из математике, најмлађи и један од најуспешнијих учесника Форума младих научника, познати волонтер и хуманиста...
Јучерашњи пријем у нишкој Градској кући организован је и за другог добитника вредног признања за Дан државности, за нишку Народну библиотеку „Стеван Сремац”, установу која постоји век и по, и у чије име је од председника Србије Александра Вучића директорица Соња Шуковић добила Сретењски орден другог реда.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


