Деведесете у крају
Због патика купљених на пијаци тинејџерку су исмевали у школи. Иако породица једва саставља крај с крајем, мајка је спремна да одвоји „од уста” и мезимици купи фирмиране патике. Жеље се нижу, али њихово испуњење није и пут до среће. То знају они који су одрастали у последњој деценији двадесетог века. Искушењима тог времена посвећена је представа „Деведесете у крају” која је премијерно изведена у Дому омладине. Комад је настао према истоименом роману Јоване Ристић. Наступили су млади глумци Студија „Центар”.
Прича прати одрастање једне генерације током деведесетих у Београду, док у региону владају ратне страхоте, а Србију погађају санкције и немаштина. Криминал, одлазак младих људи у рат, борба за преживљавање, промоција кича и шунда утицаће на потпуну промену целокупног система вредности код генерација које стасавају, а последице се осећају и данас. Представа садржи документаристички материјал и шаље јасну поруку младима о толеранцији, емпатији према околини и ширењу позитивних веза према особама другачије расне и верске припадности.
Представа је намењена ученицима седмог и осмог разреда основних школа, као и средњошколцима.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


