Преминуо бивши амбасадор Милан Симурдић
НОВИ САД – Бивши амбасадор Србије у Хрватској и Норвешкој, политиколог и дипломата Милан Миша Симурдић преминуо је у Новом Саду након тешке болести, пренела је Бета.
Симурдић је био амбасадор Србије и Црне Горе у Хрватској у периоду од 2001. до 2005. године, а потом и амбасадор Србије у Норвешкој од 2010. до 2015. године.
Био је потпредседник Европског покрета у Србији и председник Форума за међународне односе.
Дипломирао је на Факултету политичких наука у Београду, а потом је радио у Одбору за међународну сарадњу у Извршном већу Војводине, као и у Савезном секретаријату за спољне послове.
Од 1988. до 1993. био је на месту првог секретара амбасаде Савезне Републике Југославије у Будимпешти.
Био је експерт за питања енергетске безбедности.
Сарађивао је са регионалном коалицијом невладиних организација Игманска иницијатива, која се залаже за нормализацију односа између земаља „дејтонског четвороугла”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


