Посланство уметности
Дом музике из Санкт Петербурга и Федерална агенција „Росотрудничество” из Москве у оквиру пројекта „Посланство уметности” организовали су истоимени концерт у Руском дому. Наступили су млади руски виртуози Марина Шиганова, виолина, и Роман Соснин, клавир. Они су лауреати међународних такмичења. На репертоару су била дела композитора Кабалевског, Метнера, Рахмањинова, Чајковског, Шчедрина…
Програм је приређен поводом 75 година победе над фашизмом.
Захваљујући пројекту „Посланство уметности”, у руским центрима за науку и културу у иностранству се од 2012. године одржавају наступи младих солиста.
Дом музике из Санкт Петербурга основало је Министарство културе Руске Федерације. Делатност ове установе усмерена је на развој класичне музике, очување извођачких традиција и припрему младих руских музичара за међународна такмичења и фестивале. Посебна пажња поклања се инструменталистима – студентима и дипломцима руских конзерваторијума узраста од 16 до 30 година.
Иницијатор оснивања Дома музике је професор Сергеј Ролдугин, виолончелиста, диригент, народни уметник Русије, уметнички директор Дома музике и некадашњи руководилац Санктпетербуршког државног конзерваторијума „Римски-Корсаков”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


