Украли дезинфекционо средство испред клинике
У Клиници за рехабилитацију „Др Мирослав Зотовић” у Београду, чим се појавио први случај вируса корона у престоници, реаговали су брзопотезним постављањем дезинфекционих средстава испред сваке просторије у којој се обављају различите физикалне терапије.
Наравно, стављено је и упозорење да свако пре уласка на терапију и по њеном завршетку треба да дезинфикује руке како би заштитио себе, друге пацијенте и особље од евентуалне инфекције. Међутим, само неколико сати по постављању дезинфекционих средстава испред неколико просторија за електротерапију, она су нестала. Неко их је, не зна се ко, украо!
Ко је сутрадан дошао на терапију, сачекали су га терапеути на вратима са дезинфекционим средства, па су они сваком пацијенту дезинфиковали руке, при том се још извињавајући што морају тако да ураде посао.
„Знате, неко је јуче украо сва средства која су била постављена на улазу”, објашњавали су.
Нико се, наравно, није бунио због тога, али готово се нико није ни зачудио да је некоме уопште пало на памет да тако нешто уради.
У Београду ниједан државни центар за физикалну терапију нема адекватан простор за рад, а колико људи кроз њих пролази, најбоље сведочи то што се на терапију чека по месец дана, у најбољем случају. Углавном се ради и вежба у скученим просторијама, поприличан је број људи у њима, а при том исте справе за вежбе само за двадесетак минута користи по пет-шест људи. Дакле, људи на клиници знају зашто су тако брзо поставили дезинфекциона средства, што би требало да знају и они који ту долазе.
У овој клиници, на пример, пише и упозорење да онај ко долази, опере руке, па их потом попрска дезинфекционим средством и онда уђе на терапију. Потребно је да поменути поступак понови кад заврши све. Међутим, не само да поприличан број пацијената не опере руке већ право с улице уђе у чекаоницу са свежим пецивом које ту поједе за доручак, па тако „чистих” руку обрисаних кесом у коју је пециво било упаковано – на терапију.
Мало је оних који се придржавају упутства о прању руку и дезинфекцији на одласку, а уколико вам падне на памет да „заборавног” подсетите, може вам се десити да добијете убитачан поглед и одговор који није за новине. А ко ће бити крив ако се овде или на неком другом сличном месту појави зараза?
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


