Пољска од следеће недеље ублажава мере
Пољска ће од 19. априла почети да ублажава мере уведене ради спречавања ширења вируса Ковид-19, чиме ће полако почети да се одмрзава економија, изјавио је данас пољски министар здравља Лукаш Шумовски. Портпарол пољске владе Пјотр Мулер потврдио је то и рекао да ће највероватније прво бити укинута забрана рада продавница. Он је рекао да ће та одлука бити донета у среду или четвртак, а након што влада анализира податке прикупљене током претходног викенда када је обележен Ускрс. Од четвртка, рекао је Мулер, сви ће имати обавезу да прекривају лице када су напољу, било маском или шалом, чиме ће бити укинута забрана рестрикција о броју особа у продавницама где тренутно више од три ообе не сме да борави. Осим те збране, пољска влада разматра и укидање забране посете шумама и националним парковима. У Пољској је до понедељка увече регистровано укупно 6.934 оболелих и 245 преминулих особа.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


