Недеља, 19.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Трећина Американаца остала без посла

Трећина Американаца остала без посла
Фото ЕПА ЕФЕ - М.Х.

ВАШИНГТОН - Готово трећина Американаца изгубила је посао или приходе због корона вируса, а талас отказа посебно је тешко погодио оне с нижим примањима, показало је најновије истраживање Галупа.

Укупно је 30 одсто испитаника у анкети Галупа навело да је епидемија негативно утицала на њихово радно место, односно на њихове финансије.

Десет одсто испитаних има статус привремено отпуштених, при чему 85 процената сматра да ће се вратити на старо радно место, показало је истраживање, објављено прошле седмице.

Четвртина испитаника навела је да су им се примања смањила, а сваки шести ради краће него пре.

Међу онима с нижим примањима трајно је без посла остало четири одсто испитаника, док је таква судбина задесила два одсто у укупном броју испитаних, показује истраживање, јавља Хина а преноси Танјуг.

Међу онима с годишњим примањима нижим од 36.000 долара отпуштено је 14 одсто, а њих 32 одсто остало је без прихода.

Галупова анкета спроведена је путем Интернета од 13. до 19. априла на случајном узорку од 5.725 пунолетних грађана САД.

 

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Peki
Kako stoje njihove drzavne sluzbe sto se tice otkaza ?.
Aco
$36000.Tamo piloti imaju 20.000$ godisnju platu.Mozemo samo zamisliti koliko je pogodilo srednju klasu!!
Kile
.. i ostao ziv

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.