Извршни обор ДС-а суспендовао шесторо чланова странке
Извршни одбор Демократске странке (ДС) усвојио је одлуку о једногодишњој суспензији шесторо чланова странке који су у протеклом периоду грубо кршили Статут, програмска начела и циљеве ДС-а, те својим поступцима нанели штету угледу странке, саопштила је та странка.
Реч је о шесторо чланова страначке Статутарне комисије који већ дуже време свесно крше овлашћења тог страначког органа и заједнички доносе нестатутарне одлуке којим покушавају да спрече спровођење легалних и легитимних одлука највиших органа Демократске странке, каже се у саопштењу.
Извршни одбор је оценио да су они „тако практично спречавали и ометали и неопходну реформу Демократске странке коју су председник др Зоран Лутовац и садашње страначко руководство најавили и обећали члановима странке на последњој изборној скупштини”.
„Позивајући се на право Статутарне комисије да тумачи норме у страначким актима, ова група чланова ДС је сама произвољно прописала норме које иначе уопште не постоје у страначком статуту и другим актима и чије доношење није у надлежности страначког органа чији су чланови. На тај начин су се ови чланови Статутарне комисије самовољно поставили изнад свих страначких органа и прекрајали политичке одлуке тих органа, па тако и политику странке”, каже се у саопштењу.
Како се додаје, „будући да су сва огрешења о статут и остале страначке акте заједнички починили, стекли су се услови предвиђени Правилником о дисциплинском поступку да се против свих седморо чланова ДС води и заједнички поступак”.
„У складу са поменутим правилником, поступак је, на предлог председника странке др Зорана Лутовца, водио Извршни одбор странке зато што чланови против којих је поступак покренут припадају различитим локалним организацијама ДС”, додаје се у саопштењу, преноси Бета.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


