Субота, 04.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Затвара се ковид болница на Сајму

Затвара се ковид болница на Сајму
Пацијенти са тежом клиничком сликом и на респиратору пребачени су у ковид болницу ВМЦ Карабурма (Фото Танјуг)

Привремена ковид болница на Београдском сајму биће затворена вечерас, а новозаражени са благом клиничком сликом или без икаквих тегоба убудуће ће бити смештени у Специјалној болници за интерне болести у Младеновцу, изјавио је данас државни секретар Министарства здравља Берислав Векић.

Он је додао да ће пацијенти са тежом клиничком сликом и на респиратору бити пребачени у ковид болницу у ВМЦ Карабурма.

Векић је навео да ће у наредних седам дана бити затворене ковид болнице КБЦ Земун и КБЦ „Драгиша Мишовић” одакле ће пацијенти на респиратору и са тежим обликом инфекције бити пребачени у болницу на Карабурми.

Новозаражени са благом клиничком сликом или без икаквих тегоба убудуће ће бити смештени у Специјалној болници у Младеновцу (Фото Танјуг)

– На сличан начин биће затворене и ковид болнице по Србији, пре свега у Лесковцу, Нишу и Новом Саду. Биће предодређене установе за хоспитализацију оболелих са најблажом сликом, а биће остављена одређена одељења у клиничким центрима у Нишу и Новом Саду за збрињавање најтежих пацијената, рекао је Векић новинарима испред привремене ковид болнице на Београдском сајму из које је првих 16 пацијената данас око подне пребачено у Младеновац преноси Танјуг.

Векић је казао да ће до краја дана у Специјалну болницу за интерне болести у Младеновцу бити пребачени и остали оболели од корона вируса, којих је укупно 45, додајући да се чекају резултати од 57 јуче тестираних пацијената.

– Очекујемо да ће већина пацијената, који су јуче тестирани, бити негативни, тако да ће у току дана бити пуштени кући, а сви који су позитивни биће пребачени у Младеновац. Транспорт свих пацијената требало би да се заврши до касних вечерњих сати и тиме затвори привремена болница на Сајму, рекао је Векић.

99 одсто новооткривених случајева у последње време имају најблажу клиничку слику (Фото Танјуг)

Упитан за стање пацијената који се пребацују у Младеновац, Векић је рекао да они имају благу клиничку слику и да се очекује да ће после другог негативног теста врло брзо напустити и болницу у Младеновцу.

Векић је навео и да најновији број новозаражених, којих је јуче било 69, није забрињавајући с обзиром на то да је, како каже, тестирано више од 5.000 људи.

Додао је да се показало да 99 одсто новооткривених случајева у последње време имају најблажу клиничку слику и да немају тегобе, али да се изолују из превентивних разлога и како не би ширили вирус у непосредном окружењу.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.