Приштина укинула „мере реципроцитета”
ПРИШТИНА - Косовска влада укинила је данас такозване „мере реципроцитета” у односима с Београдом. „Извршна власт нове владе поништила је одлуку претходне владе (Аљбина Куртија) од 20. марта 2020. о постепеној примени реципроцитета са Србијом и одлуку од 30. маја 2020. са изменама и допунама прве одлуке о тој мери”, наводи се у одлуци.
Министри из странке Алијанса за будућност Косова бившег премијера Рамуша Харадинаја били су против такве одлуке. Према речима косовског премијера Авдулаха Хотија, одлука о укидању реципроицтета ступа на снагу одмах.
Хоти је на конфренцији за новинаре рекао да је укидање реципроцитета веома важна одлука и додао да очекује од Србије да „уклони све препреке како би се дијалог наставио”, преноси Косово онлајн.
„Одлука је донета у сарадњи с медународним партнерима. Преузели смо обавезе како би уклонили препреке за наставак дијалога. Јуче сам потврдио мој став и америчком амбасадору”, рекао је Хоти.
Он је истакао да „уколико дијалог не да очекиване резултате, косовска влада задржава право да врати реципроцитет”, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


